دلیل داغ شدن بیش از حد آیفون چیست ؟

یکی از مشکلات گوشی آیفون داغ شدن بیش از حد آیفون در زمان استفاده ازآن است ک در این شرایط ممکن است بیش از اندازه گرم شوند و چنین گرمایی احتمالا مشکلات سیستمی برای این اسمارت فون ها را به همراه داشته باشد. در این مقاله از تعمیرات تخصصی موبایل ما به شما حل مشکل داغی بیش از حد آیفون را می گوییم.

چطور مشکل داغی بیش از حد آیفون را برطرف کنیم؟

به منظور جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آیفون، اولین کاری که باید انجام داد این است که مطمئن شوید روی آیفون شما تمام بروزرسانی ها نصب شده اند. افرادی که گوشی آیفون دارند می دانند که شرکت آیفون برزورسانی های مکرری منتشر می کند و بسیاری از این آپدیت ها مشکلات مربوط به داغی بیش از حد آیفون را حل کرده اند.

مطمئن باشید که اپلیکیشن هایی مانند safari، Bluetooth، Wi-Fi، maps، اپلیکشن های ناوبری(navigation) و سرویس های مکان خاموش هستند.

برای این که مطمئن شوید که آیا آخرین نسخه از سیستم عامل بر روی آیفون شما نصب است یا خیر می توانید از طریق زیر عمل کنید:

Settings > General > Software Updates

سپس مراحل لازم شرح داده شده از طریق گوشی را دنبال کنید.

آیفون خود را داخل ماشین نزارید

شاید شنیده باشید که می گویند کودک یا حیوان خانگی خود را حتی با وجود باز بودن پنجره ها در ماشین رها نکنید. خب پس می توانید حدس بزنید که رها کردن آیفون نیز در ماشین خوب نخواهد بود.از رها کردن گوشی در صندلی جلو، زیر نور مستقیم خورشید خودداری نمایید.

بعضی از ماشین ها امروزه سیستم های خنک کننده پیچیده تری دارند و شاید قادر باشید از آن ها برای خنک کردن گوشی موبایل خود نیز استفاده کنید اما اگر بخواهیم کلی بگوییم باید حواس تان باشد هر چیزی ممکن است درون ماشین بیش از حد داغ شود، مگر این که ماشین تان را در جایی سرپوشیده پارک شده باشد.

برای اینکه از داغ شدن بیش از حد آیفون جلوگیری کنید، باید از مواردی که باعث پیش آمدن این مشکل می‌شود پرهیز کنید. عمل کردن به توصیه‌های ادامه این مقاله در تعمیرات تخصصی موبایل می‌تواند در حل این مشکل به شما کمک کند:

همواره سعی کنید از گذاشتن گوشی‌تان در قاب یا کاور پلاستیکی/ لاستیکی بپرهیزید یا حداقل زمانی که فکر می‌کنید فشار زیادی به دستگاه وارد می‌شود (مثل زمان بازی کردن)، آن را از قاب دربیاورید.

همیشه گوشی خود را از نظر نرم‌افزاری به‌روز نگه دارید تا مطمئن باشید آخرین اشکالات در اپلیکیشن‌ها و سیستم عامل دستگاه شما رفع شده است.

برای مدت طولانی و پیوسته با گوشی خود بازی نکنید یا با آن به شبکه 3G/4G متصل نشوید. خوب است هر از چند گاهی به گوشی خود استراحت دهید تا خنک شود.

از شارژرهای ارزان و تقلبی برای شارژ کردن گوشی استفاده نکنید. همچنین زمانی که گوشی در حال شارژ است، با آن کار نکنید.

درنهایت اگر قطعه‌ای از گوشی‌تان خراب شده، آن را تعمیر کنید یا اگر مثل بعضی گوشی‌ها از اساس مشکل دارد، به فکر تعویض آن باشید.

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات موبایل در کرج می باشد و همچنین برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد. شما میتوانید سرفصل های آموزشی و آنچه که قرار است آموزش ببینید را در سایت ما مراجعه نمایید. تعمیر گوشی آیفون خود را به متخصصین ما در پارس ارتباط بسپارید.