بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی چگونه است؟

لغت بکاپ اصطلاحاً به معنی “پشتیبان” می‌باشد. پروسه بکاپ گیری نیز تهیه کپی از اطلاعات موجود می‌باشد. این نسخه‌های کپی شده معمولاً برای بازگرداندن اطلاعات هنگام آسیب‌دیدن و یا مفقود شده اطلاعات اصلی به کار می‌روند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات امری ضروری و لازم است. البته بایستی توجه نمایید که نسخه پشتیبان را به‌صورت کامل تهیه نمایید تا در مواقع موردنیاز به‌درستی عمل نموده و بازیابی (Restore) گردد.

بکاپ گرفتن از گوشی در گوگل درایو

اندروید سیستم عاملی است که می توان از آن به راحتی و تنها با چند کلیک ساده نسخه پشتیبان و بکاپ تهیه کنیم. از این رو روشی که در قدم اول ما قصد داریم به شما معرفی کنیم، استفاده از گوگل درایو می باشد. برای دسترسی به این ابزار باید از منو کاربری گوشی وارد تنظیمات شوید. در صفحه باز شده بر روی ابزار جستجو که به شکل ذره بین است کلیک کنید و عبارت ” Back up ” را در آن وارد کنید. در نتایج جسجتو بر روی Backup and restore کلیک کنید.

 پشتیبان گیری از عکس ها و فایل های نمایشی(ویدیو)

اولین راه حلی که به ذهن می رسد اتصال گوشی به کامپیوتراست .با اتصال گوشی به کامپیوتر با کابل USB می توانید به مسیر محل ذخیره عکس ها و ویدیو ها رفته و این فایل ها را کپی کرده ودر کامپیوتر در دایرکتوری دلخواه ذخیره کنید.

ذخیرهٔ تصاویر با استفاده از Google Photos

سرویس Photos در قالب یک اپلیکیشن اندرویدی و همچنین از طریق وب، امکان ذخیرهٔ ابری تصاویر را برای کاربران فراهم می‌کند. اگر این اپلیکیشن به طور پیش‌فرض روی گوشی شما نصب نیست، می‌توانید با استفاده از این لینک آن را روی دستگاه خود نصب کنید. این اپلیکیشن به طور خودکار تصاویر را در سرورهای ابری گوگل ذخیره می‌کند.

البته برای اطمینان از ذخیره شدن تمامی تصاویر در سرورهای گوگل، می‌توانید اپلیکیشن Photos را درگوشی اندرویدی خود اجرا کنید و بررسی کنید که آیا در تصویرِ ابر، یک تیک مشاهده می‌شود یا خیر. اگر پیش‌ازاین در اپلیکیشن Photos گزینهٔ پشتیبان‌گیری ابری را غیرفعال کرده‌اید، از منوی کناری گزینهٔ Settings را انتخاب کنید. پس از آن وارد بخش «پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی» یا Back up and sync شده و اطمینان حاصل کنید که گزینهٔ Back up and sync فعال است.

مسلم است که برای آپلود عکسها ، اینترنت و زمان لازم دارید.می توانید با دستکاری بخش تنظیمات، این گزینه را تنها زمانی که به شبکه WiFi متصل هستید فعال سازید و اجازه آپلود عکس ها را در حالتی که گوشی به شبکه ی دیتا گوشی متصل است غیر فعال کنید.

آموزش بکاپ گیری از مخاطبین اندروید

روش های مختلفی برای تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ از مخاطبین اندروید وجود دارد. اما روشی که ما قصد داریم به شما آموزش دهیم، استفاده از برنامه Google Contacts می باشد که در ابتدا نیاز به دانلود این برنامه دارید چرا که در برخی از گوشی های اندرویدی به صورت دیفالت وجود ندارد. 

 آموزش بک آپ گرفتن از اس ام اس ها

 شاید پیامک ها یا اس ام اس های قدیمی بعد از مدتی به هیچ وجه به کار ما نیایند و تنها شاید چند مگ حافظه گوشی ما را پر کنند. از این رو اگر پیامک ها و اس ام اس ها برای شما اهمیت دارند و نمی خواهید آنها را از دست دهید، توصیه ای که ما برای شما داریم استفاده از برنامه Pulse SMS می باشد که این برنامه یکی از کاربردی ترین برنامه های مخصوص ارسال و دریافت پیامک می باشد. از این رو اگر شما می خواهید نسخه پشتیبانی را برای اس ام اس ها دریافت کنید، می توانید از این برنامه استفاده کنید.

اما استفاده از این قابلیت کار آسانی می باشد چرا که در حین ورود شما ایمیل کاربری خود را وارد می کنید و از منو تنظیمات برنامه، وارد بخش ” Backup & Restore ” شوید و گزینه مربوطه را فعال کنید. اینک تمام پیامک های شما ذخیره شده اند و اگر این برنامه را همراه با اطلاعات ایمیل خود در هر گوشی هوشمندی وارد کنید، می توانید به تمام پیامک خود دسترسی پیدا کنید.

در صورتی که با کمک مراحل بالا مشکل شما حل نشد می توانید با کارشناسان تعمیرات موبایل پارس ارتباط تماس بگیرید تا با راهنمایی شما مشکلتان را حل کنند.

  پانوشت: برای خرید انواع آی سی، هارد b309 ( آی سی هارد b309) به فروشگاه آی سی ما مراجعه نمایید.